> Eko škola

TERENSKA NASTAVA UČENIKA ŠESTIH RAZREDA

Autor: Marita Čaleta, 4. 11. 2019. 21:12

31. listopada 2019. učenici šestih razreda bili su na terenskoj nastavi na Marjanu. Tema terenske nastave bila je primorska vazdazelena šuma, a nastava je provedena u suradnji s Javnom ustanovom za upravljanje Park šumom Marjan. Poučna šetnja odvijala se na relaciji Prva vidilica, Botićevo šetalište, Crkva Sv. Nikole te Marangunicevim šetalištem prema Sedlu. U Park šumi, učenici su upoznali karakteristične biljke primorske vazdazelene šume te naučili kako se ponašati u zaštićenom području. Cilj terenske nastave je i potaknuti učenike da što više borave na svježem zraku te se pravilno odnose prema prirodi i okolišu.

SVJETSKI DAN KRAVATE (18.10.)

Autor: Marita Čaleta, 18. 10. 2019. 11:58

Eko đaci naše škole obilježili su Svjetski dan kravate tako što su od eko poruka napravili veliku EKO KRAVATU i s njom ukrasili svoju školu.

SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA

Autor: Marita Čaleta, 18. 10. 2019. 10:18

Međunarodni dan zaštite životinja obilježava se 4. listopada kako bi se upozorilo na prava životinja, odnos čovjeka prema njima i na važnost životinja za život na Zemlji.

DOBRO DOŠLI EKO ĐACI

Autor: Marita Čaleta, 2. 10. 2019. 11:53

OBNOVLJEN STATUS EKO-ŠKOLE

Autor: Marita Čaleta, 30. 5. 2019. 22:50

Ovu školsku godinu obnovili smo status Međunarodne Eko - škole te zato dobili Dijamantni certifikat.

Naša škola kao 5. generacija Eko-škola u Hrvatskoj ove je godine promovirana u Dijamantni status, kao potvrda neprekidnog dugogodišnjeg rada usmjerenog na odgoj i obrazovanje za zaštitu okoliša. Na državnoj svečanosti promocije međunarodnih Eko-škola održanoj u Zagrebu u organizaciji udruge Lijepa Naša kao nacionalnog koordinatora, škola je dobila Dijamantni certifikat o obnovi i statusu Eko-škole i zelenu zastavu.

PROJEKTNI DAN - OTPAD I RAZVRSTAVANJE OTPADA

Autor: Marita Čaleta, 3. 5. 2019. 10:18

Ove je godine Projektni dan u našoj školi organiziran  3. travnja s temom OTPAD I RAZVRSTAVANJE OTPADA.

S obzirom na status eko škole, učenici i razrednici te ostali učitelji zajedničkim su snagama prionuli zadatku maštovitog i raznovrsnog predstavljanja svojih radova učeći pritom o važnosti razvrstavanja i recikliranja otpada. Tako su se mogli vidjeti spremnici za otpad različitih oblika, plakati o funkcionalnoj upotrebi otpada i zaštiti okoliša te filmovi, tj. prezentacije na temu recikliranja otpada u ukupno 30 organiziranih radionica.

Svi su uložili napor u predstavljanju svojih radova, a rezultat svega je bio još jedan poučan, kreativan i zanimljiv Projektni dan.

POUČAVANJE O ODVOJENOM PRIKUPLJANJU OTPADA

Autor: Marita Čaleta, 9. 4. 2019. 00:09

U našoj školi je 28.3.2019.g. održano  predavanje i radionica na temu „Odvojeno prikupljanje  otpada“ za učenike od 5. do 8. razreda. Predavanje i radionicu su proveli predstavnici udruge „Sunce“ koja se bavi zaštitom okoliša i očuvanju prirode.

SVEHRVATSKI EKOLOŠKI KVIZ LIJEPA NAŠA 2019.

Autor: Marita Čaleta, 31. 3. 2019. 23:43

Ovogodišnji SVEHRVATSKI EKOLOŠKI KVIZ LIJEPA NAŠA održao se u Zagrebu od 15. do 17.ožujka  2019 g.

Natjecanju je pristupilo 41 osnovnih i 19 srednjih škola iz Hrvatske,  BIH i Vojvodine.
Ekipu OŠ Mejaši činile su učenica 8.a razreda KATARINA ŠEVO, učenica 7.a razreda PETRA VRCA, učenica 6.d razreda LJUBICA RAJČIĆ i učenica 5.a razreda LENA ROGLIĆ .

Ekipa OŠ Mejaši  je nakon pisane provjere i prezentacije svog projekta osvojila šesto mjesto!

SVJETSKI DAN ŠUMA (21.ožujka) i SVJETSKI DAN VODA (22. ožujka)

Autor: Marita Čaleta, 31. 3. 2019. 22:20

Svjetski dan zaštite šuma obilježava se na prvi dan proljeća, 21. ožujka, dok se Svjetski dan zaštite voda obilježava dan kasnije.

Svjesni važnosti zaštite prirodnih resursa učenici 5.d razreda sudjelovali su u raznim aktivnostima kao što su izrada prezentacija, pisanje igrokaza i pisanje pjesama na temu zaštite šuma i voda.