Dragi učitelji i nastavnici, u našem kutku saznajte o novim zakonima, pravilnicima, stručnom ispitu za pripravnike...

Dijabetes u djece

Autor: Zora Čatipović, 13. 2. 2017. 00:33

PROTOKOL O POSTUPANJU U ŠKOLI S UČENICIMA OBOLJELIMA OD ŠEĆERNE BOLESTI

Autor: Zora Čatipović, 13. 2. 2017. 00:16

www.zzjziz.hr/uploads/media/Protokol.doc

"JUUU - HUUU! PRAZNICI SU, IDEMO U MUZEJE"

Autor: Tome Kovačević, 22. 12. 2016. 10:31

Grad Split u suradnji s gradskim i republičkim ustanovama iz kulture po sedmi put organizira akciju „Juuu-huuu! Praznici su, idemo u muzeje“, koja za cilj ima djeci i mladima za vrijeme školskih praznika na kreativan način omogućiti upoznavanje s kulturnom baštinom i time sadržajno ispuniti slobodno vrijeme tokom praznika.

Pod [više] preuzmite vodič

ŠKOLSKI KURIKULUM-TABLICA Vijest ima dokument u privitku

Autor: Tome Kovačević, 16. 9. 2012. 16:30

Pod pojmom školskog kurikuluma podrazumijevamo sve sadržaje, procese, aktivnosti koji su usmjereni na ostvarivanje ciljeva i zadataka obrazovanja kako bi promovirali intelektualni, osobni, društveni i fizički razvoj učenika.

Ovdje možete preuzeti tablicu za školski kurikulum za školsku godinu 2013./2014.

PRIRUČNIK ZA UČENJE I POUČAVANJE

Autor: Tome Kovačević, 24. 7. 2012. 11:59

Priručnik za učenje i poučavanje, ili skraćeno PUP, je mjesto na kojem možete naći korisne predloške i savjete kako pomoću računala učenje i nastavu učiniti zanimljivijom i kreativnijom.

ŠTO JE VAŽNO U ODNOSU NASTAVNIKA I UČENIKA

Autor: Tome Kovačević, 6. 7. 2012. 17:08

Suvremeni nastavnik i suvremena škola sve su manje davatelji informacija. Učeniku je nastavnik ujedno i predstavnik društva, sudac, izvor znanja, pomagač u učenju, uzor, istražitelj, čuvar, vođa grupe, zamjenski roditelj, prijatelj, osoba od povjerenja itd. Ove i slične uloge pokazuju svu složenost i zahtjevnost ovoga poziva. Brojne društvene promjene kojima svjedočimo od nastavnika traže drugačiji odgovor i novu prilagodbu ponašanja u odnosu s učenikom.