OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE NA DALJINU

Autor: Tome Kovačević, 14. 3. 2020.

U uvjetima proglašene epidemije, Vlada Republike Hrvatske je od 16. ožujka 2020. obustavila izvođenje nastave u svim školama u Republici Hrvatskoj.

Pod [više] pročitajte na koji način će se organizirati nastava u narednom periodu za razrednu i predmetnu nastavu

VAŽNO!

• Obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis učenika u 1. razred.
  • Otkazuje se dogovoreni odlazak učenika osmih razreda u CISOK (17. i 23. ožujka 2020.).
  • Otkazuju se svi treninzi u maloj dvorani i velikoj školskoj dvorani.

Za sve daljnje informacije i upute pratite web stranicu Škole.

Razredna nastava

Za učenike razredne nastave, predmetni sadržaji će se emitirati svakodnevno od ponedjeljka (16. ožujka 2020.) na Hrvatskoj radioteleviziji na 3. programu pod nazivom Škola na Trećem i to prema sljedećem rasporedu:

Razred Termin
1.razred osnovne škole 8:00-10:00
2.razred osnovne škole 10:00-12:30
3.razred osnovne škole 13:00-16:00
4.razred osnovne škole 16:00-19:00

Za učenike razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće, bit će osiguran prihvat u školi. Škola će raditi samo u jutarnjoj smjeni i prihvat će biti osiguran u vremenu od 7:45 do 12  sati. Za učenike razredne nastave neće biti organizirani virtualni razredi. Međutim, učiteljice će putem komunikacijskih kanala dogovorenih s roditeljima, učenicima zadavati dodatne zadatke vezane uz sadržaje koje su taj dan pratili na televiziji.

Predmetna nastava

U svim županijama (osim Istarske), za učenike predmetne nastave od srijede, 18. ožujka 2020. kreće nastava na daljinu.

Tijekom ponedjeljka i utorka (16. i 17. ožujka 2020.) izvršit će se sve pripremne radnje kako bi se od srijede nastava na daljinu odvijala bez poteškoća. Također, tijekom ponedjeljka na web stranici Škole, bit će objavljene detaljne upute učenicima za korištenje virtualnih razreda.

Do tada, učenici predmetne nastave trebaju pratiti predmetne sadržaje na Sportskoj televiziji (SPTV) i to u razdoblju od 8 do 12:45 sati.

Razred Termin Predmeti
5.razred osnovne škole 8:00 - 9:30 MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM
6.razred osnovne škole 9:30 - 10:45 POV, MAT, PRI, ENG, NJEM
7.razred osnovne škole 10:45 - 11:50 MAT, HRV, BIO, GEO
8.razred osnovne škole 11:50 - 12:45 HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Također, i kada krene nastava na daljinu, predmetni sadržaji će se i dalje emitirati na Sportskoj televiziji te će ih učenici trebati pratiti.