UPUTE ZA PRIJAVU U VIRTUALNE UČIONICE (za predmetu nastavu)

Autor: Tome Kovačević, Bože Markovina, 17. 3. 2020.

Dragi naši učenici,

od sutra počinje nastava na daljinu za sve učenike predmetne nastave (od 5.-8.razreda) koristeći se Virtualnim učionicama koje su vaši razrednici i nastavnici pripremili za Vas.

U Virtualnim učionicama će se prema Vašem godišnjem rasporedu sati dodavati lekcije, zadaci, upute i kvizovi za predmete koji imate taj radni dan. Bilo kada u tijeku dana odradite svoje obaveze prema uputama.

Molimo Vas da se prijavite u Virtualne učionice prema uputama koje se nalaze pod [više].

Prisustvovanje nastavi je obavezno. Roditelj učenika koji cijeli dan nije bio u svojoj virtualnoj učionici, dužan je opravdati izostanak djeteta.

Molimo učenike za primjereno ponašanje i na primjerenu komunikaciju u virtualnim učionicama, jer svako kršenje pristojne komunikacije može imati za posljedicu pedagošku mjeru.

UPUTE ZA UČENIKE

Prijava u Loomen

Sustavu Loomen pristupate uz pomoć mrežnog preglednika upisivanjem mrežne adrese: https://loomen.carnet.hr. Nakon upisivanja mrežne adrese dočekat će vas početno sučelje, naslovnica kao na slici u nastavku:

Na naslovnici u gornjem desnom uglu odabirete poveznicu AAI@Edu.hr prijava. Nakon toga otvara se stranica kao na slici u nastavku gdje ćete upisati svoje AAI podatke koje ste dobili u školi:

Napomena: U slučaju da se s ispravnim podacima AAI@EduHr elektroničkog identiteta ne uspijevate prijaviti u sustav Loomen, potrebno je pokušati pristupiti sustavu prijavom iz nekog drugog preglednika (dostupnog na računalu). U slučaju nemogućnosti pristupa, podatke je potrebno provjeriti kod administratora u školi (jelena.grbesa@skole.hr).

Na naslovnici pronalazite osnovne elemente koji će vam pomoći u snalaženju. Sučelje sustava Loomen podijeljeno je u nekoliko osnovnih dijelova.

Prvi je dio traka izbornika:

U izborniku Moji e-kolegiji u traci izbornika odabrat ćete svoj razred. Npr. ako ste 6.b razred, u padajućem izborniku trebati odabrati 6.b OŠ Mejaši online.

Ispod trake izbornika nalazi se sučelje Loomena podijeljeno u tri dijela: lijevi dio s blokovima, glavni dio sa sadržajem i desni dio s blokovima. U praćenju online nastave važno je pratiti sva tri dijela jer svaki od njih donosi određene mogućnosti i funkcionalnosti. Na dolje navedenoj slici je osnovno sučelje koje svatko od vas ima nakon što iz padajućeg izbornika odabere svoj razred.

Za sve detaljne upute pratite obavijesti koje će vam razrednik postavljati u Obavijesti i web stranicu škole gdje ćete primati najnovije informacije vezane za online nastavu na razini škole.

Želimo vam ugodno praćenje online nastave i izvršavanje svih obveza,

nastavnici i učitelji OŠ Mejaši

Priloženi dokumenti: